ruka s kartama ruka s kartama ruka s kartama ruka s kartama ruka s kartama ruka s kartama ruka s kartama menu0 menu1 menu2 menu3 menu4 menu5 menu6
Valid XHTML 1.0 Transitional Ov??it CSS!

XV. ročník V Benešově straší

sobota 20. listopadu 2021

Váš prohlížeč nepodporuje objekty typu Flash.

sobota 16. 10. 2021

Počítadlo přístupů
nahoru

Průběh závodu

Průběh letošního specifického online ročníku je daný pravidly, která jsou k dispozici zde: Pravidla online závodu.

GDPR

  Účastníci akce vyjadřují svojí účastí, že se seznámili s informacemi o zpracování osobních údajů> a souhlasí s nimi.

Z historie

  Historie benešovských strašidel sahá do roku 2008, kdy jsme se spolu se strašidly poprvé rozhodli připravit dětem nejen trochu zábavy a snad i strachu, ale také je "vyzkoušet" ze znalosti šifer a orientace v mapě a uličkách našeho města a připravit je na známější celorepublikové závody s mnohaletou tradicí, konané každým rokem (S výjimkou snad jen jednoho ročníku, a to právě tento rok.) v lednu v Praze, nazvané Prahou plnou strašidel. Tyto závody nám rovněž posloužily jako inspirace pro pořádání obdobné, i když počtem účastníků daleko menší akce.

  Jak jsme se již zmínili, I. ročník se uskutečnil začátkem roku 2008, nebyl však v té době ještě otevřen veřejnosti ani ostatním skautským závodníkům, účastnili se ho pouze oddíly z Benešova. Ještě téhož roku na podzim naše benešovské oddíly pořádaly ročník II, do něhož se již zapojili i skauti a skautky z okolních středisek. Od té doby se závod koná pravidelně každým rokem v listopadu a od roku 2009 jsou zvány ke své účasti již nejen oddíly z okolních středisek, ale závod je otevřen i hlídkám z řad veřejnosti.


Strašidla

  Pouze v den závodu se v temných benešovských uličkách a zákoutích objevují strašidla, jež skrývají tajemství opředená okolo našeho města. Setkat se všam můžete i se strašidly ze vzdálených koutů světa, kteří nás čas od času poctí svojí návštěvou. Nepodaří-li se Vám však všechna strašidla vystopovat během závodu, nezoufejte. Stejně, jako vy jste zvědavý, kdo nás letos poctil přítomností své maličkosti, i strašidla jsou zvědavá, kdo z vás se zapojil do jejich hledání, přijdou si vás proto všechna po skončení závodu prohlédnout a představit se vám. A aby toho nebylo málo, budete mít možnost zvolit nejhezčí či nejděsivější strašidlo (jak kdo chcete) a dopřát mu tak nejen zápis do síně slávy, ale také zisk ocenění. A kdo že už v naší síni slávy je zapsaný?


Síň slávy

2008 ... Černá vdova (Barbora Kurcová)
2008 ... Smrťák (Tomáš "Šůgr" Kurc)
2009 ... Hejkal (Martin Zácha)
2010 ... Upír (Tomáš "Šůgr" Kurc)
2011 ... Podřezaná Emo holka (Alice Beranová)
2012 ... Šílená učitelka (Kateřina "Strunka" Němcová)
2013 ... Ďáblův rytíř (Jan "Jezevec" Kadeřábek)
2014 ... Posel smrti (Michal "Reuters" Niebauer)
2015 ... Smrťák a anděl smrti (Ondřej "Hipík" Dumský a Kamila Dumská)
2016 ... Trpaslík Glóin (Tomáš "Miki" Mihalik)
2017 ... Přízrak padlého vojína (Tomáš Kušnirák)
2018 ... Strašidelný Dlouhý, Široký a Bystrozraký (Martin "Virus" Dumský, Ondřej "Hipík" Dumský, Kamila Dumská)
2019 ... Noční můra (Barbora "Bacil" Macháčková)
2020 ... strašidlo nevoleno (závod proběhl online)

pozn. Stránka vyžaduje pro obsluhu posuvníků povolený JavaScript
dolu
kostlivec hrajici karty