Strašidla

Pouze v den závodu se v temných benešovských uličkách a zákoutích objevují strašidla, jež skrývají tajemství opředená okolo našeho města. Setkat se ale můžete také se strašidly ze vzdálených koutů světa, kteří nás čas od času poctí svojí návštěvou. Nepodaří-li se Vám všechna strašidla vystopovat během závodu, nezoufejte. Stejně jako vy jste zvědaví, kdo nás letos poctil přítomností své maličkosti, i strašidla jsou zvědavá, kdo z vás se zapojil do jejich hledání. Přijdou si vás proto všechna po skončení závodu prohlédnout a představit se vám. A aby toho nebylo málo, budete mít možnost zvolit nejhezčí či nejděsivější strašidlo (jak kdo chcete) a dopřát mu tak nejen zápis do síně slávy, ale také zisk ocenění. A kdo že už v naší síni slávy je zapsaný?

Miss Huhula

Miss Huhula je volba nejhezčího nebo nejstrašnějšího nebo nejzajímavějšího nebo… (zkrátka jak kdo chce) strašidla. Na každém ročníku se po skončení závodu (a ještě před vyhlášením výsledků) přijdou představit účastníkům všechna strašidla – dozvíte se tak nejen, jak strašidla vypadají a jak se jmenují, ale také nějaké další zajímavosti z jejich života.

V průběhu volby Miss Huhula může každý účastník udělit jeden svůj hlas, a to tak, že se zařadí do zástupu, který se v průběhu volby utvoří před jím vybraným strašidlem. Přebíhání účastníků mezi zástupy a udělování více hlasů není možné. Počet hlasů (účastníků v zástupu) spočítají skrutátoři. Strašidlo s nejvíce hlasy se stane Miss Huhulou, získá do dalšího ročníku putovní cenu, ke které bude jeho úspěch zaznamenán na zvláštním štítku a bude (i se svým představitelem) uvedeno na věčnost do síně slávy.

Síň slávy

2023
Netříděný odpad
(Barbora „Bacil“ Macháčková)

2022
Bonnie & Clyde
(Dorotea „Dort“ Hořáková, Vojtěch „Vánek“ Nevan)

2021
Černobylští likvidátoři
(Vojtěch „Vánek“ Nevan, Jaroslav Škoda)

2020
strašidlo nevoleno
(závod proběhl online)

2019
Noční můra
(Barbora „Bacil“ Macháčková)

2018
Strašidelný Dlouhý, Široký a Bystrozraký
(Martin „Virus“ Dumský, Ondřej „Hipík“ Dumský, Kamila Dumská)

2017
Přízrak padlého vojína
(Tomáš Kušnirák)

2016
Trpaslík Glóin
(Tomáš „Miki“ Mihalik)

2015
Smrťák a anděl smrti
(Ondřej „Hipík“ Dumský a Kamila Dumská)

2014
Posel smrti
(Michal „Reuters“ Niebauer)

2013
Ďáblův rytíř
(Jan „Jezevec“ Kadeřábek)

2012
Šílená učitelka
(Kateřina „Strunka“ Němcová)

2011
Podřezaná Emo holka
(Alice Beranová)

2010
Upír
(Tomáš „Šůgr“ Kurc)

2009
Hejkal
(Martin Zácha)

2008
Smrťák
(Tomáš „Šůgr“ Kurc)

2008
Černá vdova
(Barbora Kurcová)